Czemu wstaję wcześnie

Czytałem ostatnio w „The Times” ciekawy artykuł, którego autor twierdzi, że świat biznesu został oślepiony przez propagandę dotyczącą pozytywnych stron wczesnego wstawania. Wiem, że nie wszyscy są skowronkami i że każdy z nas, by właściwie funkcjonować, potrzebuje innej ilości snu, jednak moje osobiste doświadczenia w tej kwestii są zupełnie inne.
fot.virgin.com
Od zawsze jestem skowronkiem. Wczesne wstawanie, podobnie jak bycie optymistą czy utrzymywanie dobrej formy fizycznej, to zwyczaj, nad którym trzeba stale pracować. Podczas 50 lat bycia w biznesie nauczyłem się, że jeśli wstanę wcześnie, zrobię w ciągu całego dnia o wiele więcej – a tym samym więcej osiągnę.

Sen jest niezwykle wartościową rzeczą w pełnym pracy życiu, więc staram się go złapać w każdym możliwym miejscu i każdej możliwej chwili, szczególnie podczas lotów. Jednakże prowadzenie licznych interesów wiąże się z ogromem odpowiedzialności i koniecznością bycia dostępnym. Dzięki wczesnemu wstawaniu mam czas, by zapoznać się z wieloma kwestiami i dobrze ułożyć sobie zadania na cały dzień.
fot. virgin.com
Niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie się znajduję, staram się zawsze wstać około 5 rano. Dzięki temu mogę poćwiczyć i spędzić trochę czasu z rodziną, co sprawia, że mam świetny nastrój i mogę z energią przystąpić do pracy.

Autor artykułu, Sathnam Sanghera, twierdzi, że wczesne wstawanie nie służy komunikacji z innymi ludźmi – ja zaś uważam, że ten cichy czas, zanim większa część świata włączy się do życia, jest doskonałym momentem, by zapoznać się z aktualnościami i odpowiedzieć na maile. Dzięki temu zaczynam każdy dzień, mając zrobiony pewien porządek.

Jak mówi Sanghera, bystre umysły potrzebują snu – lecz przecież nasze mózgi mogą być odżywiane i pielęgnowane również w inny sposób. Ćwiczenia fizyczne, czytanie, rozmowa i pozytywne spojrzenie na świat także sprawiają, ze nasz umysł jest aktywny i uważny. Również pasja powoduje, że potrafimy skoncentrować się na tym, co najważniejsze. Pasja rodzi energię i jest czynnikiem niezbędnym do tego, by prowadzić biznes, który wymaga długich godzin pracy i konieczności podejmowania trudnych decyzji.

Najważniejsze jest to, byśmy pamiętali, że nasze życie nie jest próbą generalną, tylko jedynym przedstawieniem, dlatego powinniśmy przeżywać każdy dzień najlepiej jak potrafimy, jak najpełniej. Uważam, że dni, które udało się nam wydłużyć, pozostają w pamięci o wiele dłużej, niż te, które smacznie przespaliśmy. Jednakże każdy powinien znaleźć sobie swój złoty środek, pozwalający mu być zadowolonym i efektywnym.

We wczesnym wstawaniu nie chodzi o to, by móc trąbić wokoło o tym, jak to się ciężko pracuje. Chodzi o to, byś zrobił wszystko co w Twojej mocy, by Twój biznes odniósł sukces. Jeśli w Twoim przypadku oznacza to, że musisz wstać o godzinie, o której większość nigdy nie otwiera jeszcze oczu, ciesz się, że możesz podziwiać wschód słońca.

A Ty dlaczego tak wcześnie wstajesz?

Recent Posts

Leave a Comment

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera