Czym jest piękno?

Miałem to wielkie szczęście spotkać na swojej drodze tak wielu znaczących ludzi. Liderów, przedsiębiorców, twórców, moich współpracowników, dzieci – każda z tych osób w jakiś sposób mnie zainspirowała. Ale niewiele z nich tak bardzo wyróżniało się z tłumu jak Talli Osborne.

fot. Talli Osborne

fot. Talli Osborne

Urodziła się bez rąk i z brakującymi kośćmi nóg. Z powodu tego, jak wygląda, doświadczyła mnóstwa szyderstw i okrutnej krytyki. Ale dla mnie jest jedną z najpiękniejszych osób na świecie. Dlaczego? Bo jest o wiele potężiejsza niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Talli stanęła twarzą twarz z nieszczęściem, jakie ją dotknęło, i żyje pełnią życia. Zespoły muzyczne, sport, obozy i wolontariat – była wszędzie, ruszając i motywując wszystkich wokół siebie. Mieliśmy to szczęście pracować z nią w Virgin Mobile Canada przez kilka wspaniałych lat.  Pełna energii, pasjonatka, niemożliwie czarująca, w 2009 roku zdobyła tytuł Gwiazdy Virgin Mobile Canada.

fot. Talli Osborne

fot. Talli Osborne

Poznałem Talli, gdy po wygraniu tego właśnie konkursu przyjechała do nas na Necker. Siedzieliśmy godzinami w barze, zahipnotyzowani jej fantastycznymi historiami.

Talli, jak chyba każdy z nas, przeżywała chwile, kiedy czuła się zdołowana i miała niską samoocenę. Wciąż jednak szukała swojego prawdziwego „ja”, starała się pokochać siebie, taką jaką jest. Słabości przekuła w atuty – odkryła, na czym polega prawdziwe piękno. Teraz zaś, będąc znakomitym, błyskotliwym i inspirującym mówcą, upowszechnia swoje przesłanie: „Nie mogę być taka jak wszyscy – bo po prostu jestem inna. I to kocham. Ty też kochaj siebie – kochaj swoje ciało. Przytul je”.

Fot. Lisa MacIntosh

Fot. Lisa MacIntosh

Choć mierzy zaledwie 1,2 m, Talli jest naprawdę wielka – jej duch i jej pewność siebie sprawiają, że góruje nad otoczeniem. Talli jest żywym dowodem na to, że prawdziwe, naturalne, pełne mocy piękno pochodzi z wewnątrz. Nie znajdziesz go na stronach magazynu modowego, na billboardach wokół Times Square ani na wieszakach w sklepie odzieżowym. Piękno nie bierze się z siłowni, nie wynika z rozmiaru twoich dżinsów ani nie wypływa z buteleczki z makeupem. Piękno jest w człowieku i wydziela się wraz z pewnością siebie i naszym stosunkiem do innych ludzi.

 

Całe szczęście, że nie istnieje coś takiego jak „przeciętny człowiek”. Gdyby świat składał się z „przeciętnych ludzi”, byłby strasznie nudnym miejscem.

Najbardziej utalentowani, prowokujący do myślenia, zmieniający zasady gry ludzie nigdy nie są „normalni”. Zazwyczaj muszą przezwyciężyć ogromne trudności, obierać zadziwiające drogi, by dotrzeć do stawianych sobie celów, i pod żadnym pozorem nie robić tego, czego spodziewają się po nich inni.

fot. Talli Osborne

fot. Talli Osborne

Nie trać czasu, próbując się dostosować, wpasować w otoczenie. Każdy powinien dążyć do tego, by być wyjątkowym, i celebrować różnice, które sprawiają, że jesteśmy jedynymi w swoim rodzaju, ciekawymi osobami.

Recent Posts

Leave a Comment

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
fot. Archiwum rodziny Bransonówfot. virgin.com