Druga szansa

Historia każdego, kto odniósł sukces, to historia drugiej szansy (nie mówiąc już o trzeciej, czwartej, piątej i szóstej szansie!). Nikt nie robi wszystkiego dobrze za pierwszym razem, zaś definiuje nas to, jak uczymy się na błędach.

Miałem szczęście odwiedzić więzienie Ironwood – było to podczas pierwszej konferencji TED, jaka odbyła się w kalifornijskim więzieniu. Rozmawiałem z osadzonymi tam więźniami i wiele się od nich nauczyłem; miałem również okazję przyłączyć się do Scotta Budnicka i wraz z nim na scenie podyskutować o sile drugiej szansy. Poniżej możecie obejrzeć naszą rozmowę.

Scott prowadzi Koalicję Przeciw Recydywie – wspaniałą organizację, która niezmordowanie działa na rzecz ograniczenia liczby osadzonych w zakładach karnych i poprawy jakości życia byłych więźniów. Rozmawialiśmy na temat filozofii Virgin, która koncentruje się na zapewnieniu ludziom drugiej szansy, jak również o tym, dlaczego popieramy ideę zatrudniania byłych kryminalistów. Na rzecz rehabilitacji więźniów intensywnie pracuje Virgin Unite – wejdźcie na naszą stronę, by dowiedzieć się więcej.

 

Po zamieszczeniu ostatnio na blogu informacji o tym wydarzeniu, byliśmy zdumieni ogromnym odzewem ludzi z całego świata, którzy, jak się okazuje, mocno popierają nas w dążeniu do edukowania i rehabilitowania byłych więźniów, zamiast ignorowania ich istnienia i dalszego ich karania.

Wszystkie wypowiedzi doskonale podsumowuje wypowiedź Nanuchki Zoranovich: „Większość kryminalistów to zwykli ludzie, którzy, idąc drogą swojego życia, poszli w niewłaściwa stronę. Dzieje się tak dlatego – i to częściej, niż mogłoby się nam wydawać – że nie mieli szczęścia mieć przy sobie pozytywnej osoby, która pokazałaby im dobry kierunek. To może zdarzyć się każdemu”.

 

Recent Posts

Leave a Comment

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
fot.virgin.comvirgin.com