Jaka gra jest najlepsza na świecie?

Jako że mistrzostwa świata – historyczne wydarzenie, które odbędzie się w Brazylii – są tuż-tuż, napięcie sięga zenitu. Ale zanim się rozpoczną, chcę wystawić inną kandydatkę na najlepszą grę na świecie.

Moim ulubionym sportem jest kitesurfing, a zaraz po nim tenis. Zaś za najlepszą grę na świecie uważam szachy. Łączą w sobie najlepsze aspekty wielu bardzo różniących się od siebie sportów: taktykę, planowanie, odwagę i podejmowanie ryzyka – a do tego wszystkiego, grając, możesz napić się herbaty, jak również odbyć stymulująca konwersację.

Bardzo często gram w szachy – w ciągu całego życia wziąłem udział w paru tysiącach rozgrywek. Każda partia szachów jest inna, a każdy gracz ma swoją własną strategię, toteż każde spotkanie jest jedyne w swoim rodzaju. Mnóstwo przedsiębiorców lubi grać w szachy.

Uważa się, że gra w szachy narodziła się w Indiach koło 1500 lat temu. Często zastanawiam się, kim był geniusz, który ją wymyślił. Jednym z najbardziej utalentowanych graczy wszech czasów jest Garri Kasparow, który mając 22 lata został najmłodszym szachowym mistrzem świata i wygrał z superkomputerem Deep Blue. Kiedy w zeszłym roku spotkaliśmy się i uścisnęliśmy sobie dłonie, miałem nadzieję, że spłynie na mnie choć część jego talentu! Garri prowadzi obecnie fundację non profit na rzecz promocji szachów jako elementu edukacji. Prowadzi również kampanię na rzecz prezydencji Międzynarodowej Federacji Szachów, w której to kampanii koncentruje się na edukacyjnych korzyściach gry w szachy dla dzieci i dorosłych. Uczenie młodych ludzi tej gry ma wielki sens, zwłaszcza że można jej fantastycznie uczyć zdalnie.

Byłoby wspaniale, gdyby każdy człowiek na świecie mógł cieszyć się konkurowaniem w grze w szachy i radością ze zdobywania celów, jaką zapewnia ta gra.

Czy zgadzacie się ze mną, że szachy to najlepsza gra na świecie? Nie martwcie się, podobnie jak cała reszta świata będę oglądał Puchar Świata, ale pamiętajcie, że istnieje więcej niż jedna piękna gra!

Recent Posts

Leave a Comment

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
fot. virgin.com