List do moich wnuków

fot.virgin.comTak, to absolutna prawda: kocham moją rodzinę! Daje mi mnóstwo radości i szczęścia, sprawia, że wciąż dążę do tego, by zmieniać świat na lepsze. Ponieważ nie mogę napisać do wszystkich członków mojej rodziny jednego wspólnego listu, bo zajęłoby mi to wieczność, a list nie miałby końca, postanowiłem zacząć od listu do moich wnuków.

Drodzy: Artie, Etta i Eva-Deia,

W moim życiu było tak wiele wartych zapamiętania chwil. W tym kilka takich, które są ważniejsze od całej reszty. Jedną z nich są z pewnością narodziny trójki wnucząt w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Jestem pewien, że słyszeliście o tym, jak bardzo ekscytowałem się faktem, że zostałem Waszym dziadkiem. Nadałem sobie przezwisko „dziadek łata” i wykrzyczałem je całemu światu. Kiedy witaliśmy Was w naszej rodzinie, moje serce roztopiło się z miłości,a wszystkie myśli popłynęły w stronę przygód, które będziemy razem przeżywać. Miłość do Was odurzyła mnie i wprawiła w niewypowiedziany zachwyt i ogromną ekscytację.

Patrzenie na to, jak rośniecie i rozwijacie swoje niepowtarzalne osobowości, jest dla mnie niesamowitą przyjemnością i jedynym w swoim rodzaju przywilejem. Nie mogę się już doczekać chwili, gdy wezmę Was za ręce i pomogę poruszać się po tym cudownym świecie. Chcę, byście wiedzieli, że zawsze będę przy Was i dla Was, i że chcę się z Wami podzielić najbardziej wartościowymi rzeczami, jakich dowiedziałem się w swoim życiu. Podążajcie za nimi, a znajdziecie szczęście, sukces i spełnienie.

Złotą zasadą, jaką kieruję się w życiu, jest dobrze się bawić. Życie to nie próba generalna, więc nie traćcie cennego czasu, jaki został Wam dany, na robienie rzeczy, które nie podsycają płonącego w Was ognia. Róbcie to, co sprawia Wam prawdziwą przyjemność, i cieszcie się tym, co robicie. Zaufajcie mi: przeżyjecie wielkie chwile.

Nie pozwólcie, by głowa zawsze rządziła Waszymi sercami, Życie jest fajniejsze, gdy mówicie „tak”: miejcie więc wspaniałe marzenia i idźcie za porywami Waszych serc. Zdolność do snucia marzeń jest jednym z naszych największych darów – patrzcie więc na świat z entuzjazmem, szeroko otwartymi oczami, i miejcie wiarę, że jesteście o wiele silniejsi niż problemy, na które napotykacie.

Nigdy nie porzucajcie Waszych marzeń, by dostosować się do otoczenia. Przeciwnie: zabiegajcie o swoje marzenia, niech będą Waszą pasją. Pasja pozwoli Wam przy nich wytrwać i zainspiruje innych, by w Was uwierzyli – w Was i Wasze sny. Największe wynalazki powstały w rękach ludzi z pasją – tych, którzy swoich marzeń nigdy nie porzucili. To pasjonaci sprawiają, że świat idzie naprzód.

Pamiętajcie, by zawsze traktować innych tak, jak sami chcielibyście być traktowani. Zawsze bądźcie mili, zawsze bądźcie troskliwi. Dawajcie ludziom przywilej wątpliwości. Nie wahajcie się dawać drugą szansę. To niesamowite, jak wielkie skrzydła wyrastają osobom, którym daje się wiarę i zaufanie.

Bądźcie otwarci na ludzi z Waszego otoczenia, szczególnie zaś na Waszych rodziców. Zawsze będą tu z Wami i dla Was, pełni chęci, by dzielić z Wami Wasze przygody, wpierać Wasze decyzje i bezwarunkowo Was kochać.

I najważniejsze: kochajcie i miejcie świadomość, że jesteście kochani. Jeden z moich ulubionych zespołów, The Beatles, śpiewał piosenkę pod tytułem: All You Need Is Love – wszystko, czego potrzebujesz, to miłość. I mimo że piosenka ta jest od Was prawie 50 lat starsza, to jej przesłanie jest dziś wciąż aktualne. Miłość to największy dar, jaki kiedykolwiek możecie dać albo otrzymać. Urodziliście się w rodzinie, która kocha Was całym sercem – nigdy o tym nie zapominajcie.

Z miłością,

Wasz dziadek łata.

Recent Posts

Leave a Comment

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
fot.virgin.comfot. virgin.com