Wskakuj na rower

Jazda na rowerze to jeden z moich ulubionych sportów i znakomity sposób, by pozostać w formie, zrelaksować się i oczyścić umysł. Od Virgin Strive Challenge po wyścig Cape Argus Cycle – kocham jeździć na moim rowerze.

Jednak do niedawna nie za bardzo mogłem jeździć po Necker, bo ta pokryta wzgórzami wyspa średnio się do tego nadaje. Jednakże ostatnio sprawy uległy zmianie, a to dzięki genialnej innowacji w postaci roweru zasilanego bateriami.

Moja żona Joan zaskoczyła mnie wspaniałym prezentem w postaci takiego właśnie roweru z akumulatorem. Teraz można mnie zobaczyć, jak prawie każdego ranka śmigam w górę wzgórz Necker na Scotcie E-Aspect 720.

fot.virgin.com

fot.virgin.com

 

Jednym z moich ulubionych wspomnień z zeszłorocznego Virgin Strive Challenge była pierwsza próba roweru poza Necker, kiedy to wjeżdżaliśmy na niesamowicie stromą górę w drodze do Verbier w Szwajcarii. Gdy Sam zaoferował się, ze będzie jechał z tyłu, ze mną, bo bał się, że nie dam rady wtoczyć się na górę, zdecydowałem się wyciąć mu numer i zachować posiadanie akumulatora w tajemnicy.

Kiedy nasza załoga rozpoczęła ciężką walkę, ja włączyłem silnik i wystrzeliłem do przodu. Przefrunąłem obok mistrzyni Wimbledonu Marion Bartoli i najlepszego trenera fitness w Verbier, po czym pobiłem rekord najkrótszego czasu wjazdu na szczyt, zostawiając Sama daleko w tyle. Jednak gdy tylko do mnie dołączył, zdradziłem mu swój sekret.

fot. virgin.com

fot. virgin.com

Rowery elektryczne, poza tym, że dają mnóstwo radości, mają również ogromną wartość praktyczną. Mogą być świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą jeździć razem, ale nie są w tym samym stopniu wysportowane. Starsi mogą dzięki nim jeździć z młodszymi, całe rodziny mogą wspólnie wybierać się na wycieczki.

Co więcej, takie rowery mogą być wykorzystywane w miastach, skracać podróż i stać się zachętą dla tych, którym ciężko przesiąść się z samochodu na zwykły rower. Naprawdę wierzę w to, że można zamknąć całe ulice dla ruchu z wyłączeniem rowerów. Co o tym sądzicie?


Kto się ze mną ściga?

Recent Posts

Leave a Comment

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
fot. virgin.comfot.virgin.com