Wsparcie dla Virgin Galactic i Scaled Composites

fot.virgin.com
Piszę te słowa w czasie, gdy tankujemy przed wylotem w jedną z najtrudniejszych podróży, jakie kiedykolwiek musiałem odbyć. Już wkrótce będę na Mojave, by dołączyć do ekip Virgin Galactic i Scaled Composites, zaangażowanych w program lotów testowych SpaceShipTwo. Chcę tam być wraz z ciężko pracującymi i pełnymi poświęcenia ludźmi, którzy są teraz w szoku po tej straszliwej stracie.
 
Wszyscy w Virgin Galactic, Spaceship Company i Scaled Composites są głęboko zasmuceni dzisiejszymi wydarzeniami. Myślami jesteśmy z rodzinami każdej z osób dotkniętej przez to tragiczne zdarzenie i robimy wszystko, co możemy, by je wesprzeć. Będziemy w pełni współpracować ze wszystkimi władzami zaangażowanymi w dochodzenie i przekazywać najwięcej informacji, jak to tylko możliwe. Teraz zaś chciałbym przekazać nasze podziękowania wszystkim osobom ze społeczności lotów kosmicznych oraz wszystkim spoza niej, którzy wysłali nam słowa miłości i wsparcia.fot.virgin.com
 
NASA skomentowała to następująco: „Mimo, że nie jest to misja NASA, ból tej tragedii będzie odczuwany przez wszystkich mężczyzn i kobiety, którzy poświęcili swoje życie dla eksploracji kosmosu. Loty kosmiczne są nieprawdopodobnie trudne i bardzo cenimy i chwalimy pasję wszystkich tych w kosmicznej społeczności, którzy podejmują ryzyko przesuwania granic ludzkich możliwości”.
 
To była ostatnia część kompleksowego programu lotów testowych. SpaceShipTwo poleciał w przestrzeń po raz pięćdziesiąty piąty. Sto siedemdziesiąty trzeci lot WhiteKnightTwo i 35 raz, gdy SpaceShipTwo wykonywał swobodny lot. Program testowy zawierał również szeroko zakrojone testy naziemne, którym poddawane były wszystkie części statku. Zawsze mieliśmy świadomość, że droga do kosmosu jest ekstremalnie trudna – i że każdy nowy system transportu na początku swojego istnienia przeżywał trudne dni.
 
Dyrektor zarządzający Virgin Galactic George Whitesides podsumował nastroje w firmie, mówiąc: „Ludziom, którzy latają naszymi maszynami, jak również tym, którzy tak ciężko nad nimi pracowali, jesteśmy winni zrozumienie i wsparcie w dalszej drodze. I to właśnie będziemy im dawać”.
 
Kosmos to trudny temat, lecz wart wszelkiego zachodu. Wytrwamy i razem będziemy szli naprzód.
Recent Posts

Leave a Comment

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
virgin_16844392731