Odkryliśmy skarb

Zauważyłem, że w sieci krąży nagranie, które pokazuje, jak wielkie jest Wasze zainteresowanie poszukiwaniami odnalezionej skrzyni, która może się okazać skrzynią skarbów.

 

 

W jakiś sposób powyższe wideo wyciekło do sieci, po czym zostało udostępnione przez znanych poszukiwaczy skarbów, rodzinę Fisherów. Na Tweeterze napisali oni tak: „Ciekawostka. Właśnie znaleźliśmy wideo od @richardbranson. Wygląda na to, że chodzi o skarb ukryty gdzieś głęboko na Karaibach…”

wykopujemy skrzynięTeraz zaś rząd Brytyjskich Wysp Dziewiczych wydał oświadczenie. Premier Wysp Dziewiczych, dr Kedrick Pickering, powiedział: „Prawdopodobnie znalezisko to może się okazać największym na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, a bardzo możliwe, że największym w dziejach całych Karaibów! Mogę mieć tylko nadzieję, że skarb zostanie wykorzystany do wsparcia mieszkańców Brytyjskich Wysp Dziewiczych oraz rozwoju i poprawienia dobrobytu całego kraju. Znając Richarda Bransona, mogę nawet spodziewać się więcej. Wierzę, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by skarb został spożytkowany dla dobra Brytyjskich Wysp Dziewiczych”.

Statement Duncan from John S Duncan on Vimeo.

Mogę potwierdzić, że podczas prowadzenia prac na wyspie, załoga z Moskito Island natknęła się na skrzynię. W tym samym czasie udzielałem akurat wywiadu w pobliżu, więc pobiegłem zobaczyć, co się stało, i pomogłem kopać. Zanim otworzyliśmy skrzynię, uświadomiłem sobie, że być może jest to najbardziej ekscytujące znalezisko w moim życiu, a nawet największy skarb znaleziony kiedykolwiek na Karaibach. Wiadomo bowiem, że w dalekiej przeszłości Moskito była odwiedzana przez piratów, można więc tylko domyślać się, jakie skarby ukryli, zatrzymawszy się na naszej wyspie.

Richard ogląda skrzynię

złoto piratówNiedawno zapoczątkowaliśmy Program Przyspieszenia Rozwoju Brytyjskich Wysp Dziewiczych centrum Bransona, by wspierać działających na Wyspach przedsiębiorców. Aktualnie wraz z rządem BWD prowadzimy rozmowy na temat tego, na co można będzie przeznaczyć zyski ze skarbu – być może zostaną wykorzystane do wdrożenia zrównoważonych biznesów bazujących na źródłach odnawialnych, które wzmocnią lokalne społeczności i przyspieszą rozwój gospodarczy regionu. Będziemy Was informować na bieżąco, odwiedzajcie nasz blog.

Foto: BVI

Recent Posts

Leave a Comment

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
65 najlepszych książek - 2