„Twoja osobista definicja miłości i wspaniałego związku to…”


richard całusyJako że nadeszły Walentynki, mam okazję odpowiedzieć na pytanie wysłane przez Rafała Spychalskiego w ramach #challengerichard.

Gdybyś zapytał, czym jest dla mnie miłość, w czasach gdy byłem młodszy, powiedziałbym, że to wszechogarniające uczucie, które chwyta i ściska serce dotąd, aż zacznie bić nierównym rytmem. Być może była to kwestia hormonów — jako nastolatek pożądałem dziewcząt z pięknymi oczami i wstydliwym uśmiechem. Pisałem nawet wówczas dramatyczne wiersze o swej niezachwianej pasji i żądzy.

richard - hugsJednakże z wiekiem doszedłem do wniosku, że w miłości chodzi o coś zupełnie innego. W zeszłym tygodniu pisałem o tym, jak poznałem miłość swojego życia, moją żonę Joan. Przez 40 lat z Joan u boku miałem odwagę robić tak wiele rzeczy, które inni uznaliby za niewykonalne. Byłem w stanie podejmować ryzyko — które okazało się być fundamentalne dla mojego sukcesu w biznesie — i którego prawdopodobnie nie podjąłbym, nie mając miłości Joan. To ona nauczyła mnie, że miłość nie powinna tylko ściskać za serce, powinna je bowiem też tulić i kołysać. Miłość ma wspierać, a nie ciągnąć w dół, wzmacniać, a nie osłabiać. Miłość ma być jak mocna łódź, która pozwala ci przeżyć bezpieczną, choć nadal ekscytującą podróż przez wzburzone morza.

richard i joanMiłość ma wspierać; unosić nas w górę i inspirować do bycia możliwie najlepszą osobą. A gdy będziesz najdoskonalszą wersją samego siebie, twój partner również skorzysta. I to właśnie jest kamień węgielny wspaniałego związku — chęć dania drugiej osobie wszystkiego, co w nas najcenniejsze.

Wszystkim kochającym szczęśliwych Walentynek — życzę Wam, byście znaleźli miłość, która zda egzamin czasu. A jeśli wciąż szukacie miłości, życzę Wam szczęścia i jestem pewien, że znajdziecie ją już niebawem.

 

Foto 1: Virgin America, foto 2 i 3: virgin.com

Recent Posts

Leave a Comment

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
w poszukiwaniu korzeniświętujemy Unity