Antarktyka – zapiera dech w piersi

Nie ma słów, by opisać zapierające dech w piersi piękno Antarktyki. Ten, kto miał przywilej zobaczyć Antarktykę na własne oczy, nigdy nie będzie taki jak przedtem, bo to, co można tam zobaczyć, wywiera na człowieka ogromny wpływ, inspiruje. Jak żadne inne miejsce na Ziemi, Antarktyka wiąże emocjonalnie.
Czy nasze dzieci i wnuki będą miały to szczęście, by cieszyć się jej pięknem? Czy będziemy w stanie zachować ją dla nich w takim stanie, w jakim jest dzisiaj?
To, co odkryliśmy podczas naszej podróży, nie napawa optymizmem. Od 1950 roku temperatura zimą na Antarktyce wzrosła o 6 stopni Celsjusza. 80% lodowców pokrywających półwysep jest w zaniku. Pokrywy lodowe rozpadają się. Rzecz nie w tym, co zrobi garstka osób, które przyjeżdżają na Antarktykę. Rzecz w tym, co zrobią po powrocie do domu, bo to on jest źródłem problemu. My z pewnością wrócimy wzmocnieni do tego, by kontynuować naszą kampanię mającą na celu powstrzymanie zachodzących zmian klimatu, i spotkać się twarzą w twarz z naszymi przeciwnikami.

Recent Posts
Comments

Leave a Comment

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera