Dziesięć ilustrowanych wskazówek, jak odnieść sukces

Jestem bardzo szczęśliwy, widząc, jak wiele osób dzieli się artykułem przedstawiającym moich dziesięć najważniejszych wskazówek, jak osiągnąć sukces, zamieszczonym na stronie BBC. Jednym ze sprawiających największą radość aspektów sukcesu jest możliwość dzielenia się zdobytą wiedzą i tym samym pomaganie innym. Podobnie jak wielu innych ludzi, zdecydowanie lepiej uczę się, doświadczając różnych rzeczy, niż z teorii. Mam również tendencję do tego, by dość szybko tracić zainteresowanie. Większość z nas to wzrokowcy, postanowiłem więc wzbogacić moje rady ilustracjami. Mam nadzieję, że się Wam spodobają. Dajcie mi znać, jakie są Wasze sposoby, by osiągnąć sukces.

1. Idź za swoimi marzeniami

Twoje życie będzie o wiele lepsze, gdy będziesz realizować swoje pasje. Ludzie, którzy robią to, co kochają, to z reguły ci, którzy najbardziej cieszą się życiem. To oni również potrafią się zdobyć na podjęcie ryzyka i pogoń za marzeniami.

2. Zmieniaj świat na lepsze i czyń dobro

Jeśli to, co robisz, nie powoduje pozytywnej zmiany w życiu innych ludzi, nie powinieneś być w biznesie. Fimy są odpowiedzialne za to, by zmieniać świat na lepsze – świat swoich pracowników, świat swoich klientów – świat każdego wokoło.
3. Miej wiarę w swoje pomysły i bądź najlepszy

Wiara w siebie i wiara w pomysł na biznes to coś, co decyduje o sukcesie albo porażce. Jeśli nie jesteś dumny ze swoich pomysłów albo nie wierzysz w swoje plany – czemu miałby robić to ktokolwiek inny?
4. Dobrze się baw i dbaj o swoją załogę

Radość i zabawa to jeden z najważniejszych – i zdecydowanie najbardziej niedocenianych – czynników potrzebnych do tego, by wszelkie przedsięwzięcia odniosły sukces. Jeśli nie cieszy cię to, co robisz, to prawdopodobnie nadszedł czas, by to rzucić i zająć się czymś innym.
Jeśli Twoi pracownicy mają radość z pracy i szczerze troszczą się o innych ludzi, to będą coraz bardziej lubić swoje zajęcie. Znajdź ludzi, którzy szukają w innych tego, co w nich najlepsze; nagradzaj zamiast krytykować i pokazuj, jak bardzo podoba Ci się to, co robią.
5. Nie poddawaj się
Podczas każdej przygody, w której uczestniczyłem – czy było to zakładanie nowej firmy, czy lot balonem dookoła świata, czy wyścig łodzią przez ocean – zdarzały się chwile, kiedy najłatwiej było się poddać.
Jeśli nie dasz za wygraną, wstaniesz, otrzepiesz się i spróbujesz podjąć wyzwanie raz jeszcze – będziesz zdumiony, jak wiele możesz osiągnąć.
6. Rób listy i stawiaj sobie coraz to nowsze cele
Jeśli nie zapiszesz swoich pomysłów, rano może się okazać, że zniknęły. Rób listy, rejestruj drogę do celu – zobaczysz, jak wiele trudności zdołałeś przezwyciężyć i jak wielu wyzwaniom sprostałeś.
7. Spędzaj czas z rodziną i naucz się delegować zadania
Sztuka delegowania zadań to jedna z kluczowych umiejętności, które musi zdobyć każdy przedsiębiorca. Jeśli znajdziesz ludzi, którzy potrafią podjąć się zadań, w których ty sam nie jesteś zbyt dobry, uwolnisz się i będziesz mógł swobodnie planować przyszłość. Dzięki temu zyskasz też czas dla swojej rodziny, która jest najważniejszą rzeczą ze wszystkich.
8. Spróbuj wyłączyć telewizor, wyjść i zacząć działać
Zamiast przez całe życie siedzieć przed ekranem, wyłącz telewizor i komputer i wyjdź na spotkanie ze światem. Jest tylu niezwykłych ludzi, których możesz spotkać, tyle ekscytujących przygód, w których możesz uczestniczyć, i tyle dających satysfakcję wyzwań, które możesz podjąć, że naprawdę szkoda tracić czas.
9. Gdy mówią o tobie źle, udowodnij, że się mylą
Niektórzy ludzie mają tendencję do deprecjonowania sukcesów innych osób. Najlepsze, co możesz zrobić, to nie tylko zignorować ich, ale przede wszystkim udowodnić, że nie mają racji. Jest pewien dziennikarz, który z upodobaniem twierdzi, że Virgin Galactic to bezsensowna, chybiona inwestycja – jeszcze w tym roku udowodnimy mu, że się myli: polecimy w kosmos.

10. Rób to, co kochasz, a do kuchni wstaw sofę
Dopóki otaczają Cię ludzie, których kochasz, i dopóki robisz to, co kochasz, to naprawdę nie jest ważne, gdzie jesteś. Gdy jesteśmy na Necker, to większość czasu spędzamy w kuchni. Jeśli masz też sypialnię i partnera, którego kochasz, to nie potrzebujesz już niczego więcej.
Recent Posts

Leave a Comment

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
Źródło: virgin.comfot.virgin.com