Necker Cup

Mamy ten wspaniały przywilej, że nasza wyspa gości w tym tygodniu najlepszych graczy tenisowych na tej planecie. W zeszłym roku udział w turnieju Necker Cup wziął najlepszy tenisista świata Novak Djoković. W tym roku gościmy nowego najlepszego tenisistę, numer jeden na światowej liście, Rafaela Nadala. Dwóch najlepszych sportowców świata i, co ważniejsze, dwie najsympatyczniejsze osoby, jakie mielibyście życzenie spotkać. Jest u nas mnóstwo gwiazd, które grały dawniej, w tym Martina Navratilova i Stefan Edberg, jak również gwiazd dzisiejszych, od Petry Kvitovej poczynając, kończąc na deblowym zawodniku numer jeden, Mike’u Bryanie. Całe tabuny znakomitości na Necker!
Mamy również wielu gości rywalizujących w turnieju pro-am; znacznej części z nich nigdy wcześniej nie miałem okazji poznać. Poprzedniej nocy podszedłem do pewnej młodej damy i zapytałem, czy gra w tenisa. Odpowiedziała z uśmiechem: „Tak, wygrałam Wimbledon w tym roku”. Odpowiedziałem jej: „Skoro ty wygrałaś Wimbledon, to ja powinienem rozważyć przejście na emeryturę!”. Oczywiście tą młodą damą była Marion Bartoli.

Chwilę potem zwróciłem się do dziewczyny siedzącej obok niej i również ją zapytałem, czy gra w tenisa. Odpowiedziała: „Richard, najwyraźniej mnie nie poznałeś, bo ufarbowałam włosy. Jestem Ana Ivanovic!”. Postanowiłem więc nikomu więcej nie zadawać takiego pytania. Jestem pewien, że po kilku dniach trwania turnieju któraś z tych osób udzieli mi paru lekcji.

Otwarcie turnieju było wspaniałe. Wraz z Holly i Samem rozglądaliśmy się po sali i cieszyliśmy się, że możemy w niej widzieć Rafa Nadala, Borisa Beckera i innych profesjonalnych graczy siedzących przy barze i delektujących się drinkami. Świętujemy koniec długiego i ciężkiego sezonu i jestem pewien, że ci, których teraz widzę, nie mieli okazji wypić drinka przez cały mijający rok.

A najważniejszą rzeczą jest to, że mamy nadzieję zebrać podczas Necker Cup fundusze na dobre cele. W 2012 roku udało nam się zgromadzić ponad milion dolarów. W tym roku mamy nadzieję przekroczyć tę kwotę. Mamy kilku wspaniałych gości, między innymi głównego udziałowca Twittera Suahila R. Rizivi, których cieszy zarówno gra w tenisa, jak i organizowanie pomocy dla tych, którzy mieli w życiu mniej szczęścia niż oni.

Recent Posts

Leave a Comment

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
fot.virgingalactic.comfot. virgin.com