W bazie Mont Blanc

Jesteśmy w Chamonix. Szykujemy się do wejścia na szczyt Mont Blanc w ramach projektu Big Climb.
Przyzwyczajamy nasze organizmy do zwiększonej wysokości – dzięki temu, mamy nadzieję, uda nam się uniknąć choroby wysokościowej. Żeby szybciej się zaaklimatyzować, będziemy nocować w chacie położonej w górach.
Warunki pogodowe są interesujące. Jest mnóstwo śniegu, ale do czasu, gdy zamierzamy zrobić wejście na szczyt – w środowe popołudnie – część prawdopodobnie stopnieje.
Sześć osób, które tworzą naszą grupę, stanowiło część ogromnej gąsienicy, która pobiła światowy rekord podczas Maratonu Londyńskiego w 2010 roku – byłem wówczas honorowym motylem. Od tamtego czasu zabierają mnie czasem w różne miejsca jako maskotkę, ponieważ podejmowałem rozmaite wyzwania i jakoś udało mi się je wszystkie przeżyć! Jestem zaszczycony faktem, że moje dzieci i ich przyjaciele zapraszają mnie do udziału w różnych swoich wydarzeniach.
Mont Blanc to najwyższa góra w zachodniej Europie. Każde z nas na swój sposób trenowało przed jej zdobyciem – jedni w klubach Virgin Active, inni – jak ja – dużo latając na kajcie i ćwicząc różne inne rzeczy, tak, by się dobrze usprawnić.
Żadne z nas do tej pory nie wspinało się na szczyt, więc mamy szczęście, ze idzie z nami przewodnik. Mamy nadzieję zebrać dużo pieniędzy dla Big Change Charitable Trust (Charytatywny Fundusz Wielkiej Zmiany) – wspaniałej organizacji, w której działalność zaangażowane jest każde z nas. Bierzemy udział w rozmaitych projektach charytatywnych organizowanych na terenie całego Zjednoczonego Królestwa i zależy nam na tym, by zainspirować młodych ludzi do bycia możliwie najlepszymi.
Chcemy, by z Big Climb wynikło coś pozytywnego. Mnóstwo dzieciaków ma szczęście w życiu. Chcą, by w życiu tych, które tego szczęścia nie mają, zmieniło się na lepsze.
Wszyscy członkowie naszej grupy są ze sobą w bliskich relacjach przyjacielskich, dzięki czemu nasza przygoda jest jeszcze lepszą zabawą. Każdy zna mocne i słabe strony pozostałych.
Będąc na szczycie Mont Blanc, zamierzamy wykrzyczeć wasze przesłania dla świata. Jeśli przychodzi wam do głowy coś inspirującego, dajcie nam znać!

Recent Posts

Leave a Comment

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
Źródło: virgin.com